İstatistik Danışmanlık

0
Share

İstatistik Danışmanlık konusunda dilediğiniz zaman istatistikavm.com’dan profesyonel yardım alabilirsiniz. Tez proje ve makalelerinizin en önemli kısmı hiç şüphesiz ki analiz kısmıdır. İstatistik ve ekonometri bölümü uzmanlarımız süreç başlamadan sizden gerekli bilgileri talep edecek bu sayede sürecin sonunda müşterilere sunulan analiz danışmanlık hizmetleri hatasız olarak gerçekleştirilmiş olacaktır. Uzman kadromuz yıllardır edindiği bilgi ve tecrübe ile analiz danışmanlık hizmeti vermek için sizleri bekliyor. Tek amacımız müşterilere kaliteli ve hatasız istatistik danışmanlık hizmeti verebilmektir.

Verilerin düzenlenmesi, analizlerin yapılması, tablolaştırma ve tabloları yorumlama aşamasında titiz bir şekilde çalışarak bu amacı gerçekleştiriyoruz. Spss, Amos, Lisrel, Eviews, Stata, R, Python, Minitab, Matlab, G-Power ve Jump programlarından size uygun olanı kullanarak istatistik, biyoistatistik ve ekonometrik analiz danışmanlık hizmeti veriyoruz.

İstatistik Danışmanlık ve SPSS

SPSS her türlü veriyi düzenlemek ve analiz etmek için kullanılan bir yazılımdır. Düzenlenen ve analiz edilen bu veriler herhangi bir kaynaktan alınabilir: bilimsel araştırma, müşteri veritabanı, Google Analytics ve hatta bir web sitesinin sunucu kütüğü. SPSS yaygın olarak yapılandırılmış veriler için kullanılan tüm dosya formatlarını açabilir. Örneğin:

  • MS Excel veya OpenOffice’ten hesap tabloları;
  • Düz metin dosyaları (.txt veya .csv);
  • İlişkisel (SQL) veritabanları;
  • Stata

SPSS, tüm temel istatistiksel testlerini ve aşağıdakiler gibi çok değişkenli analizleri içerir:

Bazı analiz türleri SPSS’in ana programına ek olarak satın alınan seçenekleri ile açılabiliyor. Tüm komutlara ve ait oldukları seçeneklere Overview All SPSS Commands başlığında yer verilmiştir.

spss nedir

 Örnek bir SPSS T-Test Çıktısı

 

Veri ve Çıktıları Kaydetmek

SPSS verileri çeşitli dosya formatlarında kaydedilebilir, örneğin:

  • MS Excel;
  • Düz metin (.txt or .csv);
  • Stata;
  • SAS.

Çıktı için seçenekler daha da detaylıdır; grafikler .png formatında kopyalanıp yapıştırılabilir. Tablolar içinse tabloların düzenini, tiplerini ve kenarlıklarını korumak için zengin metin biçimleri kullanılır.

Çıktı ögelerini tek tek kopyalayıp yapıştırmak yerine, tüm çıktı ögeleri tek seferde .pdf, HTML, MS Word ve diğer birçok dosya formatına dönüştürülebilir. Oldukça başarılı bir rapor yazmanın stratejisi güzel bir biçimde tasarlanmış tablo ve grafiklerle SPSS çıktı dosyası hazırlamaktır. Daha sonra bütün dokümanı Word’e aktarın ve çıktı öğelerinin arasına açıklayıcı başlıklar ve metinler ekleyin.

Related Posts
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button