SPSS Danışmanlık

0
Share

SPSS Danışmanlık konusunda istatistikavm.com güvenilir, doğru ve profesyonel destek vermektedir. Bilindiği üzere SPSS Analizi (Statistical Package for the Social Sciences), IBM şirketine ait olan ve istatistiksel analiz için kullanılan bir programdır. Genellikle sosyal bilimler alanında çeşitli uygulamalarda, örneğin pazar ve anket araştırmaları, kullanılsa da tıp, eğitim ve mühendislik alanlarında da sıklıkla kullanılan bir programdır. Ayrıca, SPSS, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tez çalışmalarında, tezlerindeki verilerin analizi için sıkça kullandıkları bir uygulamadır.

SPSS Danışmanlık

SPSS Ruben Geert van den Berg tarafından yazılmıştır. SPSSStatistical Package for the Social Sciences” (Sosyal Bilimler için İstatistiksel Paket) anlamına gelir ve ilk olarak 1968’de piyasaya sürülmüştür. SPSS 2009 yılında IBM tarafından satın alınmıştır. Resmi olarak adı IBM SPSS İstatistikleri olsa da çoğu kullanıcı hala “SPSS” olarak adlandırmaktadır.

Tez proje ve makalelerinizin en önemli kısmı hiç şüphesiz ki analiz kısmıdır. İstatistik ve ekonometri bölümü uzmanlarımız süreç başlamadan sizden gerekli bilgileri talep edecek bu sayede sürecin sonunda müşterilere sunulan analiz danışmanlık hizmetleri hatasız olarak gerçekleştirilmiş olacaktır. Uzman kadromuz yıllardır edindiği bilgi ve tecrübe ile analiz danışmanlık hizmeti vermek için sizleri bekliyor. Tek amacımız müşterilere kaliteli ve hatasız analiz danışmanlık hizmeti verebilmektir. Verilerin düzenlenmesi, analizlerin yapılması, tablolaştırma ve tabloları yorumlama aşamasında titiz bir şekilde çalışarak bu amacı gerçekleştiriyoruz. Spss, Amos, Lisrel, Eviews, Stata, R, Python, Minitab, Matlab, G-Power ve Jump programlarından size uygun olanı kullanarak istatistik, biyoistatistik ve ekonometrik analiz danışmanlık hizmeti veriyoruz.

SPSS Temel Özellikler

SPSS her türlü veriyi düzenlemek ve analiz etmek için kullanılan bir yazılımdır. Düzenlenen ve analiz edilen bu veriler herhangi bir kaynaktan alınabilir: bilimsel araştırma, müşteri veritabanı, Google Analytics ve hatta bir web sitesinin sunucu kütüğü. SPSS yaygın olarak yapılandırılmış veriler için kullanılan tüm dosya formatlarını açabilir. Örneğin:

  • MS Excel veya OpenOffice’ten hesap tabloları;
  • Düz metin dosyaları (.txt veya .csv);
  • İlişkisel (SQL) veritabanları;
  • Stata

SPSS verileri çeşitli dosya formatlarında kaydedilebilir, örneğin:

  • MS Excel;
  • Düz metin (.txt or .csv);
  • Stata;
  • SAS.

SPSS, tüm temel istatistiksel testlerini ve aşağıdakiler gibi çok değişkenli analizleri içerir:

Bazı analiz türleri SPSS’in ana programına ek olarak satın alınan seçenekleri ile açılabiliyor. Tüm komutlara ve ait oldukları seçeneklere Overview All SPSS Commands başlığında yer verilmiştir.

spss nedir

 Örnek bir SPSS T-Test Çıktısı

SPSS ile ilgili tüm detaylar ve araştırmalarınız için istatistikavm.com’dan dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.

Related Posts
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button