SPSS Veri Analizi Firmaları

0
Share

SPSS Veri Analizi firmaları alanında uzman, profesyonel ve disiplinli olmalıdır. Araştırmacıların memnuniyetinin yanında kaliteli içerik ve başarılı sonuçlarla kendini ispatlamış olmalıdır. İstatistikavm.com uzman kadrosu, yıllardır edindiği bilgi ve tecrübe ile analiz danışmanlık hizmeti vermektedir. İstatistik ve ekonometri bölümü uzmanlarımız istatistik, biyoistatistik ve ekonometrik analiz danışmanlık hizmetini doğru ve hızlı bir şekilde verebilmek için sizleri bekliyor. Spss, Amos, Lisrel, Eviews, Stata, R, Python, Minitab, Matlab, G-Power ve Jump programlarından size uygun olanı kullanarak istatistik, biyoistatistik ve ekonometrik analiz danışmanlık hizmeti veriyoruz.
İstatistik, Biyoistatistik, Ekonometrik analiz danışmanlık hizmeti istatistikavm.com’da sizlere sunuluyor. İhtiyaç halinde düzeltmeler ve bilgilendirmeler ücretsiz olarak yapılıyor.

spss analizi yaptırma

SPSS Veri Analizi Firmaları

SPSS Veri Analizi firmaları istatistik araştımalarla ilgili literatür ve teknikler konusunda yeterli ve gerekli birikime sahip olmalıdır SPSS Analizi (Statistical Package for the Social Sciences) istatistiksel analiz için kullanılan bir programdır. Genellikle sosyal bilimler alanında çeşitli uygulamalarda, örneğin pazar ve anket araştırmaları, kullanılsa da tıp, eğitim ve mühendislik alanlarında da sıklıkla kullanılan bir programdır. Ayrıca, SPSS, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tez çalışmalarında, tezlerindeki verilerin analizi için sıkça kullandıkları bir uygulamadır. SPSS “Statistical Package for the Social Sciences” (Sosyal Bilimler için İstatistiksel Paket) anlamına gelir ve ilk olarak 1968’de piyasaya sürülmüştür. SPSS 2009 yılında IBM tarafından satın alınmıştır. Resmi olarak adı IBM SPSS İstatistikleri olsa da çoğu kullanıcı hala “SPSS” olarak adlandırmaktadır.

SPSS Analizleri

SPSS her türlü veriyi düzenlemek ve analiz etmek için kullanılan bir yazılımdır. Düzenlenen ve analiz edilen bu veriler herhangi bir kaynaktan alınabilir: bilimsel araştırma, müşteri veritabanı, Google Analytics ve hatta bir web sitesinin sunucu kütüğü. SPSS yaygın olarak yapılandırılmış veriler için kullanılan tüm dosya formatlarını açabilir. Örneğin:

  • MS Excel veya OpenOffice’ten hesap tabloları;
  • Düz metin dosyaları (.txt veya .csv);
  • İlişkisel (SQL) veritabanları;
  • Stata

SPSS, tüm temel istatistiksel testlerini ve aşağıdakiler gibi çok değişkenli analizleri içerir:

T-tests;

Chi-square tests

Parametrik olmayan testler

Faktör analizi

Küme analizi

Anova;

Korelasyonlarve diğer ilişkilendirme önlemleri

Gerileme

Related Posts
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button